Državne športne igre upokojencev v kegljanju
Zveza društev upokojencev Slovenije vsako leto organizira športne igre v različnih disciplinah. Organizacijo iger v kegljanju so letos prvič zaupali Društvu upokojencev Pivka, kjer so se še posebej potrudili, jih izvedli popolnoma brezhibno in po mnenju mnogih nastopajočih in prisotnih funkcionarjev zveze so bile to najbolj organizirane in najbolje izpeljane igre doslej. Tekmovanje je trajalo dva dni in sicer se je v sredo, 21. septembra, pomerilo dvanajst štiričlanskih ženskih ekip, v četrtek pa trinajst moških ekip. Pravico nastopa na igrah so imeli zmagovalci pokrajinskih tekmovanj, zmagovalca zadnjih iger in ekipi organizatorja.
Na uradni otvoritvi so tekmovalce pozdravili in nagovorili predstavnik ZDUS Jože Kozina, podžupan Občine Pivka Boris Rebec in drugi, kot zadnji govornik pa predsednik društva Evgen Primožič, ki je igre tudi uradno odprl.
V kategoriji posamezno je naslov državnega prvaka med upokojenci osvojil Franc Kirbiš iz Društva upokojencev Marjeta na Dravskem polju, drugi je bil Miro Truntič iz Društva upokojencev Maribor center, tretji pa Rasim Hasičić iz Kljuba upokojencev Gorenje Velenje, najboljši domačin pa je bil Bojan Černigoj, ki je osvojil 26. mesto. Pri ženskah je naslov prvakinje odšel v Koper s Sonjo Poljšak, druga je bila Zdenka Grobelnik iz Slovenj Gradca, tretja pa Terezika Strmole iz društva upokojencev Ljubljana Moste, najboljša domačinka Ljubica Fatur je osvojila 34. mesto.
V ekipnem delu tekmovanja so naslov prvakov osvojili tekmovalci Društva upokojencev Postojna (na naslovni sliki) Vojko Lapanja, Julijan Puntar, Darko Bizjak, Tone Založnik in Miran Grmek. Druga je bila ekipa Kluba upokojencev Gorenje iz Velenja, tretja pa iz Raven na Koroškem. Pri ženskah je bila najboljša ekipa iz Litije, druga je bila ekipa iz Ruš in tretja iz Solkana. Domači ekipi nista zasedli vidnih uvrstitev, moška je bila deseta, ženska dvanajsta.
Najboljši trije posamezniki so prejeli medalje in praktična darila, najboljše ekipe pa pokale in medalje ter praktična darila, prav vse ekipe pa so dobile pisno zahvalo za sodelovanje na igrah in praktična darila sponzorjev.
Tekst: Srečko Fras
Foto: DU Pivka











.jpg.jpg)




